:: LIVE GFX
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Osnove pismenosti OnLine

Go down 
AutorPoruka
Stracci
Admin
Admin
Stracci


Broj postova : 130
Join date : 2009-09-04
Age : 29
Lokacija : ...walking in the shadow of the day...

Osnove pismenosti OnLine Empty
KomentarNaslov komentara: Osnove pismenosti OnLine   Osnove pismenosti OnLine Icon_minitimeMon Sep 07, 2009 8:35 pm

by Stracci
______________
Osnove pismenosti OnLine by Stracci:

Pozz, kao prvo nisam znao gdje da stavim ovaj tutorial (jer nije vezan za FA), pa neka ga admin premjesti (u Obavijesti, Novosti, TimeOut, šta ja znam)...

Kao i svugdje, i na LiveGFX-u se treba ponašati pristojno, ja ću objasnit mali dio koji se zove PISMENOST.

OK.

1. Uvjek, ali uvjek, uvjek, uvjek, koristite točke (.) i zareze (,) . Koji je od ovih citata čitkiji i razumljiviji?

Citat :
danas kad sam se usto opro sam zube umio se i obuko onda sam otišo van i igro nogomet sa prijateljima marko je bio najbolji igrač zabio je 3 gola sutra moram kod zubara

Citat :
danas kad sam se usto, opro sam zube, umio se i obuko. onda sam otišo van i igro nogomet sa prijateljima. marko je bio najbolji igrač, zabio je 3 gola. sutra moram kod zubara.

P.S. ako niste primjetili uvjek se piše sa uvijek

2. Stavite razmak iza točke, zareza i ostalih znakova.

Citat :
danas, kad sam se usto opro sam zube, umio se i obuko. onda...

3. Početno slovo - veliko. (neobavezno, ali bolje je)

Citat :
Danas, kad sam se probudio, opro sam zube, umio se i obuko. Onda sam ...

4. Ako već ne pišete prvo početno slovo u rečenici (što bi trebali), udostojite se glavne imenice velikim početnim slovom.

Citat :
Marko, Zagreb, Bog, Crni, Slavonski Brod...

Sada bi već vaše poruke trebale biti čitljive, što nam je i bio cilj.


I na kraju.



Fail.

Citat :
danas kad sam se usto opro sam zube umio se i obuko onda sam otišo van i igro nogomet sa prijateljima marko je bio najbolji igrač zabio je 3 gola sutra moram kod zubara

Yay!

Citat :
Danas, kad sam se ustao, oprao sam zube, umio se i obukao. Onda sam otišao van i igrao nogomet sa prijateljima. Marko je bio najbolji igrač, zabio je 3 gola. Sutra moram kod zubara.

Opro > Oprao (razumije se, iako je bolje napisati Oprao)


I, da, one fore sa leet spikom, dakle:

Umjesto oprao da napišete 0pr0 - nije kul.

Kao i xaxaxaaxa (umjesto haha ili lool).

POzdrav iz učione hrvatskog! lol!
Na vrh Go down
 
Osnove pismenosti OnLine
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
:: LIVE GFX :: Pomoć :: Tutorijali i Psdovi-
Idi na: